Bezpieczeństwo i higiena: Jak dbamy o zdrowie i komfort naszych gości w dobie pandemii


Bezpieczeństwo i higiena w hotelu

Autor Olsztyn

W dobie pandemii bezpieczeństwo i higiena stały się priorytetem dla branży hotelarskiej. Jako hotel, który zawsze stawia na najwyższą jakość obsługi i troskę o swoich gości, z wielką uwagą podchodzimy do kwestii ochrony zdrowia oraz zapewnienia komfortu podczas pobytu w naszym obiekcie. W tym artykule przedstawiamy, jakie środki i procedury wprowadziliśmy, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych gości i personelu w czasach pandemii.

Rozumiemy, że w obecnej sytuacji goście oczekują od naszej branży podejmowania odpowiednich działań mających na celu ochronę ich zdrowia. Dlatego też, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia oraz lokalnych władz sanepidu, wdrożyliśmy szereg procedur, mających na celu zminimalizowanie ryzyka zarażenia i zagwarantowanie jak największego bezpieczeństwa.

Dezynfekcja i czyszczenie wspólnych przestrzeni

Dezynfekcja i czyszczenie wspólnych przestrzeni to istotne aspekty dbałości o bezpieczeństwo i higienę w naszym hotelu podczas pandemii. Wprowadziliśmy szczegółowy program utrzymania czystości, który obejmuje regularną dezynfekcję często dotykanych powierzchni oraz dokładne czyszczenie przestrzeni ogólnodostępnych. Wszystkie powierzchnie dotykowe, takie jak klamki, przyciski wind, poręcze czy stanowiska komputerowe, są dezynfekowane co najmniej kilka razy dziennie. Ponadto, w strategicznych miejscach hotelu udostępniliśmy stacje z płynem do dezynfekcji rąk, dzięki którym goście mogą łatwo zadbać o higienę osobistą.

Pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak lobby, korytarze, sale konferencyjne czy restauracje, są systematycznie czyszczone przez wyspecjalizowany zespół sprzątający. Używamy do tego profesjonalnych środków czystości i dezynfekcji, które są skuteczne przeciwko wirusom, bakteriom i grzybom. Dbałość o higienę wspólnych przestrzeni jest dla nas priorytetem, dlatego zespół sprzątający przeszedł specjalne szkolenia dotyczące zachowania najwyższych standardów sanitarnych. Dodatkowo, dbamy o odpowiednią wentylację pomieszczeń oraz regularne wymienianie powietrza w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusów. Zalecamy także naszym gościom zachowanie dystansu społecznego w przestrzeniach ogólnodostępnych oraz stosowanie maseczek ochronnych zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Dzięki tym środkom, staramy się zapewnić naszym gościom i personelowi bezpieczne środowisko, w którym mogą czuć się komfortowo i spokojnie korzystać z naszych usług.

Śniadanie i usługi restauracyjne dostosowane do nowych wytycznych

Śniadanie i usługi restauracyjne są kluczowymi elementami doświadczeń gości w hotelach. Zdajemy sobie sprawę, że w czasie pandemii należy dostosować te usługi do nowych wytycznych, aby zagwarantować bezpieczeństwo i higienę zarówno dla naszych gości, jak i personelu. W związku z tym wprowadziliśmy następujące zmiany w funkcjonowaniu naszej restauracji i serwowania śniadań:

  • Ograniczenie liczby osób w restauracji: Wprowadziliśmy limit gości mogących przebywać jednocześnie w restauracji, aby umożliwić zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego między stolikami. Rekomendujemy rezerwację stolików, aby uniknąć zbędnych oczekiwań.
  • Indywidualne porcje śniadań: Zamiast tradycyjnego bufetu, oferujemy naszym gościom śniadania serwowane w formie indywidualnych porcji, które są przygotowywane przez naszych kucharzy na życzenie gości. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko kontaminacji potraw i utrzymanie najwyższych standardów higieny.
  • Wzmożone procedury higieny: Wszystkie powierzchnie dotykowe w restauracji, takie jak stoliki, krzesła czy sztućce, są regularnie dezynfekowane. Ponadto, pracownicy restauracji noszą maseczki i rękawiczki jednorazowe, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas obsługi gości.
  • Dostosowanie oferty gastronomicznej: Zmieniliśmy nieco nasze menu, aby umożliwić łatwiejsze i szybsze serwowanie potraw. Jednocześnie dbamy o to, aby nasza oferta była różnorodna, zdrowa i smaczna, a także dostosowana do różnych potrzeb dietetycznych.
  • Opcja śniadań do pokoju: Wprowadziliśmy możliwość zamówienia śniadań do pokoju, aby nasi goście mogli spożywać posiłki w komfortowych warunkach, unikając kontaktu z innymi osobami.


15-03-23

Komentarze